"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."

/Paulo Coelho/

 

"NAJGŁĘBSZE NURKOWANIE KULAWEGO 100"

Już niebawem w ramach naszego nowego projektu pt." Najgłębsze nurkowanie kulawego 100" realizowany będzie film dokumentalny między innymi z próby pobicia własnego prawdopodobnie rekordu świata w nurkowaniu przez osobę niepełnosprawną który w tej chwili wynosi 70 metrów. Przy realizacji tego projektu pomoże nam grono naszych przyjaciół. O postępach w realizacji będziemy Was informować na bieżąco.

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ SPORTOWY

DOFINANSOWANIE DO WÓZKA ELEKTRYCZNEGO?-TAK!!!

Informacja dotycząca możliwości zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym.
Wózki tego typu od ok. 2 lat można zakupić na podobnych zasadach jak wózki napędzane ręcznie. Starając się o zakup, należy uzyskać zlecenie od lekarza specjalisty na tzw. wózek inwalidzki specjalny z kodem P.130.00 w przypadku osoby dorosłej oraz P.131.01 w przypadku dziecka. Zlecenie należy potwierdzić we właściwym Narodowym Funduszu Zdrowia. Refundacja w tym wypadku wynosi 3.000,00 PLN. Dodatkowo można uzyskać dofinansowanie z PCPR/MOPR/MOPS w wysokości do 150% kwoty jakiej udzielił NFZ, a więc maksymalnie do kwoty 4.500,00 PLN. Na zakup wózka o napędzie elektrycznym można więc uzyskać maksymalnie kwotę łączną 7.500,00 PLN. Kwota taka wystarcza do zakupu standardowego wózka, bez dopłaty ze strony pacjenta.

 

W JAKI SPOSÓB ZBIERAĆ ŚRODKI FINANSOWE?

Informacja dotycząca możliwości zbierania dodatkowych środków finansowych (darowizny, 1% podatku).
Istnieje możliwość zbierania dodatkowych środków finansowych na różnorodne cele poprzez tzw. 1% podatku. Prowadzimy Fundację, która posiada status organizacji pożytku publicznego, a tym samym uprawniona jest do wpłat 1%. Nasi podopieczni mają założone u nas subkonta, na których gromadzą środki, a następnie wykorzystują je na swoje cele rehabilitacyjne, np. zakup sprzętu medycznego, dojazdy na rehabilitację, pokrycie kosztów turnusów, itp. Jeśli byłyby zainteresowane jakieś osoby niepełnosprawne do założenia u nas subkonta, to istnieje taka możliwość. Warunkiem jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Kontakt w tej sprawie – Piotr Urbański, Fundacja BALIAN SPORT, tel. 606111883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.